yükleniyor...
Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz...

Arnavutköy 5 Ayrı Metro Hattı ile Ulaşımın Merkezi Olacak

anasayfaYOL TARİFİ
Yol Tarifi resimi
anasayfaDÖVİZ KURU
 • DOLAR ALIŞ
 • DOLAR SATIŞ
 • EURO ALIŞ
 • EURO SATIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ
anasayfaİSTATİSTİKLER
 • ZİYARETÇİ ŞUAN6
 • ZİYARETÇİ BUGÜN132.041400304
 • ZİYARETÇİ BU AY4016.25925926
 • ZİYARETÇİ BU YIL48195.1111111
 • ZİYARETÇİ TOPLAM433756
 • TOPLAM İLAN SAYISI183
 • ARSA İLANI SAYISI180
 • BİNA İLANI SAYISI0
 • KONUT İLANI SAYISI3
 • İŞYERİ İLANI SAYISI0
anasayfaETİKETLER
anasayfaArnavutköy 5 Ayrı Metro Hattı ile Ulaşımın Merkezi Olacak

Arnavutköy ilçesindeki tamamlanan yatırımlar; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımı ile hizmete alındı.  Açılış töreni öncesi İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezdi. 
 
Arnavutköy ilçesinde yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılış töreni ile Eski Edirne Asfaltı Yolu’nun temel atma töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.
 
   
 
Sultançiftliği Tramvayı metroya dönüşüyor
 
İstanbul’un 15 milyon nüfusuyla dünyanın 130 ülkesinden, ekonomisiyle de 117 ülkesinden daha büyük bir şehir olduğunun altını çizen Kadir Topbaş, Arnavutköy’e 2005 yılında doğalgaz getirdiklerini, ilçeye ulaşmak için dünya standartlarında yeni yollar yaptıklarını hatırlattı. Habipler-Topkapı Tramvayı’nın Arnavutköy’e kadar uzatılmasının istendiğini ifade eden Topbaş, “Ancak dedik ki nüfus artıyor, Arnavutköy’e metro gerekiyor. Metro yapalım ki gelecekte ulaşım sorunu bir daha konuşulmasın. Bize güvendiniz, Kadir Abi dediniz. Kadir Abi olarak size hizmetin gururunu yaşamaktayız. Biz sözümüzü tutarız, sözümüzü asla yerde bırakmayız.” diye konuştu.
 
Arnavutköy’e 5 ayrı metro hattı…
 
Otobüslerde yaşanan sıkıntıyı bildiğini, alınması için talimat verdiği 400 tane yeni otobüsten Arnavutköy’e de göndererek sefer sayılarını arttıracaklarını anlatan Topbaş, yeni planladıkları 4 metro hattının da Arnavuktöy’den geçeceğini müjdeleyerek, şöyle konuştu; “Ayrıca sıkıntılı olan o tramvayı da kaldırarak metroya çevireceğiz. 17 kilometrelik Vezneciler - Sultangazi Metro Hattı ile 33 kilometrelik Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı, 32 kilometrelik Gayrettepe - Kemerburgaz - 3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı, 33 kilometrelik Halkalı - Bahçeşehir - Çatalca Raylı Sistem Hattı ve15 kilometrelik Sultangazi - Habibler - Arnavutköy Raylı Sistem Hattı tamamlandığında isterseniz Beyazıt’a, Taksim’e, Marmaray ile karşıya hızlı ve konforlu gidebileceksiniz.”
 
Metro yatırımları AYB kredisiyle daha da hızlanacak
 
Devletin kendilerine tanıdığı borçlanma hakkının yüzde 38’ini kullandıklarına dikkat çeken Topbaş, “Arkadaşlarıma metro yatırımlarında daha hızlı gitmemiz gerektiğini söyledim. Borçlarımızı bütçemizin yüzde 2,5’u ile ödüyoruz. Belediyemizi hiç sarsmıyor. Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) hükümet garantisi olmadan sadece başkan olarak benim imzamla çok düşük faizle ve uzun vadeli olarak kredi alabiliyoruz. Sizin verdiğiniz yetkiyle yaptığımız yatırım ve hizmetler bizi onların karşısında itibarlı hale getirdi” şeklinde konuştu.
 
Başkan Topbaş, İlçenin merkezindeki yoldan geçen kamyonların yaşattığı sıkıntıyı çözmek için Arnavutköy Hastanesi’nin arkasından yeni bir yol yapacaklarını da dile getirdi.
 
Arnavutköy’e yapılan yatırımlar…
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan yatırımlar; Arnavutköy Nene Hatun Peyzaj Düzenlemesi, Durusu Meydanı ve Haraççı Meydanı Düzenlemesi, Pazaryeri, Yeniköy, Yusuf Bilgiç, Hadımköy Ayasofya Caddeleri Düzenlemesi, Gençlik Merkezi ve Arnavuktöy Yaya Üstgeçidi. Arnavutköy Güney Çevre Yolu (Eski Edirne Asfaltı-Çilingir Yolu Arası) Viyadükleri ile Bağlantı Yolları’nın ise temeli atıldı.
 
Arnavutköy Nene Hatun 9 bin metrekare peyzaj düzenlemesine 814 adet ağaç dikildi. 1 adet çocuk oyun grubu alanı var. Durusu Meydanı, Pazar Yeri, Yeniköy, Yusuf Bilgiç, Hadımköy Ayasofya Caddeleri düzenlemesi kapsamında 24 bin metrekare sert zemin kaplama, 4 bin 150 metrekare bordür, 500 metre yağmur suyu hattı yapıldı.
 
Haraççı Meydanı düzenlemesi ile Gençlik Merkezi yapımı tamamlandı. 5 bin metrekare tretuvar çalışması yapıldı. 2 bin 100 metrekarelik bir alana inşa edilen gençlik merkezinde 100 Kişilik Toplantı Ve Sinema Salonu, Kütüphane 4 Adet Atölye, Kafeterya, Açık Ve Kapalı Teras Alanları yer alıyor.
 
Arnavutköy Yaya Üstgeçidi halkın hizmetinde. Arnavutköy’e yapılan çevreyolu niteliğindeki çalışmayla Eski Edirne Asfaltı kesintisiz hale getirilerek, ilçeye yeni bir güzergâh kazandırılacak. İlçe anaarteleri olan Mehmet Akif Caddesi ile Fatih Caddesi’ndeki trafik yükü hafifleyecek.