yükleniyor...
Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz...

Hadımköy Bölge Parkı’nın Temel atma töreni gerçekleştirildi

anasayfaYOL TARİFİ
Yol Tarifi resimi
anasayfaDÖVİZ KURU
 • DOLAR ALIŞ
 • DOLAR SATIŞ
 • EURO ALIŞ
 • EURO SATIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ
anasayfaİSTATİSTİKLER
 • ZİYARETÇİ ŞUAN8
 • ZİYARETÇİ BUGÜN132.03196347
 • ZİYARETÇİ BU AY4015.97222222
 • ZİYARETÇİ BU YIL48191.6666667
 • ZİYARETÇİ TOPLAM433725
 • TOPLAM İLAN SAYISI175
 • ARSA İLANI SAYISI172
 • BİNA İLANI SAYISI0
 • KONUT İLANI SAYISI3
 • İŞYERİ İLANI SAYISI0
anasayfaETİKETLER
anasayfaHadımköy Bölge Parkı’nın Temel atma töreni gerçekleştirildi

Hadımköy Bölge Parkı temel atma töreni, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

 

Arnavutköy Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yaşam merkezlerine bir yenisi eklendi. Daha önce temeli atılan; Vadi Park ve Arnavutköy Şehir Parkı’nın yapımı devam ederken, Ömerli Bölge Parkı ise vatandaşların hizmetine açıldı.

 

Arnavutköy Belediyesi son olarak ise Hadımköy’e Bölge Parkı kazandırmak için kolları sıvadı. Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından temeli atılan Hadımköy Bölge Parkı,  toplamda 35 bin m² lik bir alana yapılacak. İçerisinde meydanlar, sosyal tesis, bisiklet ve yürüyüş parkurları, spor alanları, çim amfi, çocuk oyun alanı, ahşap teraslar, doğal göletler otopark ve piknik alanları bulunacak.

35 bin m² lik Bölge Parkı

Hadımköy Bölge Parkı, ilçenin modern şehircilik anlayışına uygun, doğayı ve yeşili koruyan, sosyal hayata katkısı olan bir anlayışla Arnavutköy Belediyesi tarafından, Hadımköy Bölgesine inşa ediliyor.

Hadımköy Bölge Parkı Temel atma töreninde konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Soma’da hayatını kaybeden 301 vatandaşımızın ve Eski Hadımköy Belediye Başkanı Ali Osman Çolak’ın eşine Allah’tan rahmet diledi. Başkan Baltacı konuşmasına şöyle devam etti: “ Belediyecilik; özellikle Arnavutköy gibi gelişen, değişen sürekli ihtiyaçların hâsıl olduğu bir bölgede çok farklı alanlarda yapılıyor. Bizler de Arnavutköy Belediyesi olarak, İstanbullumuzun 39 ilçesinden bir tanesi olan ve geleceğin modern bir ilçesi olacak bir bölgenin insanlarıyız. Bir yandan temel belediyecilik hizmetlerini yerine getirmek zorundayız. Temel belediyecilik amacımızda; insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek, mutluluklarını, huzurlarını artırmak gibi bir yükümlüğümüz var. Diğer yandan da temel belediyecilik hizmetlerinin dışında; sosyal belediyecilik hizmetlerini, bilişim hizmetlerine dayalı belediyecilik hizmetlerini ve diğer alanlarda gelişen, değişen dünyanın şartlarına uygun hizmetleri vermek gibi bir yükümlüğümüz var. Bir yandan cadde ve sokaklarımızı imar edeceğiz diğer yandan da toplumsal farklılıkların ve ihtiyaçların olduğu hizmetleri de vereceğiz” diye konuştu.

Başkan Baltacı: “Eşkinoz Dere Islahı Bu Dönem Tamamlanacak”

Geçtiğimiz dönemin ortalarında yoğun olarak, park ve bahçe düzenlemelerine, aktif yeşil alanların çoğalmasına yönelik çalışmalarımız oldu diyen Başkan Baltacı: “Temelini atacağımız Hadımköy Bölge Parkı ise bu aktif yeşil alan çalışmalarımızdan bir tanesi.  Parkımız toplamda 35 bin m² lik bir alanı kapsayacak. İçerisinde; meydanlar, sosyal tesis, bisiklet ve yürüyüş parkurları, spor alanları, çim amfi, çocuk oyun alanı, ahşap teraslar, doğal göletler otopark ve piknik alanları yer alacak. Hadımköy’de temelini atacağımız bölge parkımız, Eşkinoz Deresi’ne cephe. Eşkinoz Deresi, atık su ve sel baskınları yüzünden sıkıntı yaşatmış bir dereydi. Biten imar çalışmaları sonucu bu deremizi de kısa zaman içerisinde ıslah edeceğiz” diye ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu: “ Arnavutköy, İstanbul’un geleceğinde önemli bir yere sahip. Arnavutköy; çok imara ihtiyacı olan bir yer. Çok fazla çalışmaya ihtiyacı olan bir yer. Arnavutköy’de göreve başladığımdan beri, Belediyemizin sadece parklarla ilgili değil; ilçenin imar ve alt yapısına yönelik çalışmalarını, büyük bir memnuniyetle takdir ediyorum. İlçemizin imar ve alt yapı çalışmalarının yanında, belediyemiz tarafından inşa edilen park çalışmaları da ilçemizin en önemli çalışmalarındandır” şeklinde konuştu.