yükleniyor...
Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz...

Yönetim Ve Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı

anasayfaYOL TARİFİ
Yol Tarifi resimi
anasayfaDÖVİZ KURU
 • DOLAR ALIŞ
 • DOLAR SATIŞ
 • EURO ALIŞ
 • EURO SATIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ ALIŞ
 • İNGİLİZ STERLİNİ SATIŞ
anasayfaİSTATİSTİKLER
 • ZİYARETÇİ ŞUAN3
 • ZİYARETÇİ BUGÜN132.03196347
 • ZİYARETÇİ BU AY4015.97222222
 • ZİYARETÇİ BU YIL48191.6666667
 • ZİYARETÇİ TOPLAM433725
 • TOPLAM İLAN SAYISI175
 • ARSA İLANI SAYISI172
 • BİNA İLANI SAYISI0
 • KONUT İLANI SAYISI3
 • İŞYERİ İLANI SAYISI0
anasayfaETİKETLER
anasayfaYönetim Ve Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı

Arnavutköy Belediyesi tarafından 83 bin m2 alan üzerine yaptırılan Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi’nin temeli Taşoluk Yeşil Cami yanında düzenlenen törenle atıldı.

 

İstanbul’un projelerle anılan ilçesi Arnavutköy’de yeni bir proje daha hayata geçiyor. İçerisinde; Belediye ve Meclis Binası, Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü, Kültür ve Sanat Merkezi, Sağlık Tesisi, Nikah ve Düğün Sarayı, Alışveriş ve Ticaret Merkezleri’nin yer alacağı Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi’nin ilk etabının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Türkiye’nin Cumhuriyet döneminde yapılan en büyük camilerinden biri olan Taşoluk Yeşil Camii’nin yanındaki araziye yapılacak olan projenin temel atma törenine TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Ünal Kaçır, Harun Karaca, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Çağatay Kalkancı, Arnavutköy Kaymakamı Fikret Kasım Dayıoğlu, Garnizon Komutanı Mehmet Yorgancı, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu Proje Bizim Hayalimizdi

Açılış konuşması için kürsüye çıkan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, projede emeği geçen her kesime teşekkür eden uzun bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Baltacı;

“Arnavutköy; her geçen gün farklılaşan, güzelleşen önemli projlere ev sahipliği yapan, gerek ilçe belediyemiz, büyükşehir belediyemiz gerek hükümetimiz tarafından ve gerekse özel sektör tarafından bir çok hizmetlerle donatılan güzel, gelişen bir ilçe.

 

Yaklaşık 45 senesini bu ilçede geçirmiş birisi olarak adeta her sahfasını, her anını yakından tanıtıdığım; insanıyla, coğrafyasıyla, değerleriyle bu güzel ilçenin çok farklı bir alanda, belkide bugüne kadar yapılan hizmetlerin içerisinde ilk sıralarda, en başta yer alabilecek büyük bir kompleksin yapımı için biraradayız.

Bu bizim hayalimizdi. Bu sürece yakından şahit olanlar bilirler. Çok gayret sarfedildi. Çok emek sarfedildi. Maliyet açısından çok büyük olan bu projenin yapımı esnasında; bazı anlar geldi, umutsuzluğa kapıldık. Acaba olur mu, olmaz mı. Çünkü süreç içerisinde bir takım engellerle karşılaşılması mukadder. Ama şükürler olsun Rabbimize bunları vazifeli, yetki sahibi siyasi büyüklerimizin desteği ile aştık. Bugun buradaki bu emek, elbirliği ile sağlanmış büyük bir hizmettir. Öncelikle bu hizmetin temelinin atılması aşamasına gelmesi hususunda Rabbime nihayetsiz şükürler ediyorum.

Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum

Hatırlayın, 2009 yılında Arnavutköyümüz ilçe oldu. İlçe olur olmaz eski 7 belde belediyesinin birleşmesiyle oluşan bu yeni yapının bir yandan kurumsal anlamda bütünleşmesi, bir yandan ihtiyaç olan çok acil hizmetlerin üretilmesi, bir yandan da geleceğin planlanmasıyla ilgili ciddi bir süreci yaşadık. Elimizdeki imkanları en ciddi şekilde seferber ettik. Hizmetin yürümesi ile ilgili siyasi büyüklerimizden istirhamda bulunduk. Ve tabiki bizim ağabeyimiz, büyüğümüz Büyükşehir Belediyemiz bizim elimizden tuttu. Özellikle – şuan aramızda yok programı dolayısıyla- kendisi olmadığı için daha rahat söyleyebilirim. Değerli büyüğümüz Kadir Ağabeyimiz, hakikaten temel sorunlarımızla ilgili bize çok büyük destek verdi. Bizi yakından ilgilendiren bir çok problemimiz Değerli Başkanımızın yakın ilgisiyle ortadan kalktı. Ve yine her başımız sıkıştığında yanlarına koştuğumuz bölge millet vekillerimiz. Hep bizimle beraber oldular, bizim sorunlarımızı yukarı taşıdılar. Bakanlıklardaki problemlerimizin çözümü konusunda çok ciddi emekleri oldu. Elbette bu süreci İlçe Başkanımız ile birlikte yürüttük. İlçe Başkanımız siyaseten hep yanımızda oldu. Diğer yandan İl Başkanımız Aziz Babuşçu’nun emeklerini unutmamız mümkün değil. Şu an TOKİ Başkanı olan ve aramızda yer alan Ergün Turan, o dönem Grup Başkan Vekilimizdi. Özellikle planlama süreçlerinde kendisinin büyük desteğini gördük. Marifet iltifata tabidir. Bunları özellikle zikrediyorum ki, hangi emekler bu işin içerisinde oldu.

Ayrıca o dönem ki TOKİ Başkanımıza, şimdi TOKİ Başkanımıza, bütün Başkan Yardımcılarımıza, Müdür düzeyindeki arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

Tabi belediye personelimizi ve proje muelliflerimizi de unutmamak lazım. Nihayetinde ülkemizin tanınmış mimarlarından iki değerli mimarımız; Han Tümertekin ve Nevzat Sayın güzel bir iş çıkardılar. Hizmeti devraldığından beri yüklenici firma ve onun sahiplerine yakın diyologlarından ötürü özellikle teşekür ediyorum.

Ayrıca bu gün burada bizleri yalnız bırakmayan büyüklerimize, seçmenlerimize ve beni her zaman destekleyen meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum.

 

İkinci Etapta; Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü Binası var

Aslında Arnavutköy’de biz hayatın şekillendiği idari ve ticari aynı zamanda sosyal hayatın şekillendiği bir alan oluşturmaya gayret ediyoruz. Gelecekte Arnavutköy’e güzel hizmetler verebilecek bir alanı oluşturmaya çalışıyoruz.

Projenin ikinci etabında Kaymakamlık Binamız ve Emniyet Müdürlüğü binamız var. Bunları da İlçişleri Bakanlığımızdan takip ediyoruz. 2015 yılında temellerinin atılması için gayret edeceğiz.

Bu alan aynı zamanda çevreye duyarlı binaları, sürdürülebilir imkanlarıyla yüzde 60 yeşil alana ve meydana sahip bir alan” dedi.

Bu Proje 200 Tirilyonluk Bir Yatırım Demek

Başkan Baltacı’nın ardından kürsüye gelen TOKİ Başkanı Ergün Turan; yapılacak bina, özel hastane ve ticaret alanlarının hizmete girmesiyle bir kaç yıl içerisinde Arnavutköy’e 200 tirilyona yakın bir yatırımın yapılması demek” dedi.

Başkan Turan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Burada yapılan proje İstanbul’da 39 ilçe içerisinde belki de belediye hizmeti olarak en ciddi projelerden biridir. Ahmet Haşim Bey mütevazi konuştu. Yapılacak bina, özel hastane ve ticaret alanlarının hizmete girmesiyle Arnavutköy’e bir kaç yıl içerisinde 200 tirilyona yakın bir yatırımın gelmesi demek, bu kolay bir yatırım değil, belediye bütçeleriyle kıyaslandığında yıllarca elde edilmesi zor bir yatırımdır. Bu önemli bir vizyon projesidir” dedi.

Bu Projeyi TOKİ’ye Yaptırmak Ciddi Bir Başarıdır

TOKİ Başkanı Ergün Turan; “Ben 5 aydır TOKİ’nin Başkanıyım. TOKİ, Türkiye’nin 800 ilçesinde 800’e yakın şantiyesi olan 81 vilayette işi olan bir kurum. Gerçekten bu proje, TOKİ tarafında örneği olan bir proje değil. Bu projenin TOKİ’ye yaptırılması ciddi bir başarıdır, onu da söyleyeyim”dedi.

83 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve yapımını TOKİ’nin üstlendiği Yönetim ve Yaşam Merkezi 600 iş günü sonunda teslim edilecek.